Under Armour je stvorený pre Aktiwistov.

Používa celý rad špeciálnych materiálov a technológií, ktoré umožňujú aby tvoj tréning bol maximálne pohodlný, hladký a maximálne efektívny. Väčšina materiálov pochádza z vlastného vývojového centra, ktoré následne využíva top atlétov pre ich testovanie. Tu nájdete zoznam všetkých technológií Under Armour, ktoré sa aktuálne vyskytujú naprieč celou kolekciou.
materialy bubble

Technológie a látky na to, aby ste ostali svieži počas tréningu

COLDBLACK®

Špeciálna tkanina vhodná pre slnečné dni. Keď páli slnko, obyčajné látky sa rýchlo zahrejú, čo znamená, že sa veľmi potíš, zvyšuje sa ti únava a strácaš koncentráciu. Tkanina Coldblack odráža teplo a infračervené lúče, takže ani tmavé farby nezostanú tak horúce.

COOLSWITCH

UA Coolswitch používa exkluzívny náter na vnútornej strane látky, ktorá vytiahne teplo z tvojej pokožky, čím sa doslova cítiš chladnejší a schopný makať dlhšie.

ISO-CHILL

Konštrukcia Iso-Chill pomáha odvádzať teplo z tela a vytvára chladiaci účinok.

HEATGEAR®

Jedná sa o jednu z pôvodných tkanín, o ktorej sníval zakladateľ UA. Táto super priedušná tkanina navádza pot a reguluje telesnú teplotu, cítite sa tak chladnejší, suchší a ľahší ako kedykoľvek predtým. Oblečenie z tejto látky je vhodné do teplého počasia. Oblečenie z tohto materiálu sú navrhnuté pre teploty od +23°C až po +37°C.

HEATGEAR ARMOUR

Armour®  Baselyaer je ako “druhá koža”, vďaka ktorej sú všetci športovci lepší. Jeho mäkká, ľahká konštrukcia poskytuje neúprosnú podporu bez obetovania pohodlia.

HEATGEAR Armourvent

Technológia ArmourVent™ Mesh prináša skutočnú priedušnosť v ľahkej, pružnej, trvanlivej a rýchloschnúcej tkanine.

MICROTHREAD

Technológia UA MicroThread vytvára chladnú mikroklímu, ktorá nasáva vlhkosť bez absorbovania potu. Taktiež rýchlo schne, je priedušný a zabraňuje nepríjemnému treniu o kožu. Materiál je vytvorený z inovovaného vlákna s vysokou úrovňou elasticity a zotavenia bez použitia elastomérov ako je napríklad Elastan alebo Lycra.

UA RUSH

V roku 2019 Under Armour požiadal firmu Celliant, aby vyvinula materiál, ktorý bude určený na zvýšenie výkonu a dáva športovcom výhodu tým, že recykluje energiu tela počas výkonu. Tak vznikol UA Rush. Tento špeciálny materiál obsahuje mix 13 druhov termo reaktívnych minerálov, ktoré sú vtkané do vlákna. Tieto minerály absorbujú telesné teplo pri výkone a vracajú ho späť vo forme infračervenej elektromagnetickej energie. Táto energia spúšťa vazodilatáciu v kapilárnom lôžku a dodáva bunkám viac kyslíka. Tento prirodzený, biologický proces zlepšuje cirkuláciu, čo vedie k priemernému zvýšeniu okysličovania tkaniva o 7%. Telo tak kyslík využíva efektívnejšie.

Všetko pre to, aby ste ostali v teple

ARMOUR FLEECE

Konštrukcia Armour Fleece má mäkké vnútro, ktoré zachytáva teplo a hladký vonkajší povrch, ktorý lepšie odoláva vonkajším živlom. Nájdeš ju predovšetkým pri mikinách Under Armour.

COLDGEAR

Toto je základná vrstva, ktorá sa používa hlavne v chladnom počasí. ColdGear eliminuje potrebu nosiť ťažké a fádne látky v chladnom počasí. Zaistí tak ľahký materiál, ktorý hreje. Oblečenie z tohto materiálu je navrhnuté pre teploty od -15°C až po +12°C.

COLDGEAR INFRARED

Táto tkanina má špeciálne tvarované linky, ktoré pomáhajú absorbovať telesné teplo a rozvádzať ho ďalej. Vnútorná strana má špeciálne navrhnuté línie pre rozvádzanie tepla na najdôležitejšie miesta.

PRIMALOFT

Jedná sa o neuveriteľne ľahký a priedušný materiál, pre vynikajúcu tepelnú izoláciu, ktorá podporuje priechod vlhkosti a vzduchu, pričom poskytuje pohodlnú vodotesnú povrchovú úpravu. Poznáte napríklad z outdoorového oblečenia.

COLDGEAR REACTOR

Adaptívna tkanina, ktorá udržuje dokonalú úroveň tepla.

UA BASE

Tento materiál má vzor mriežky, ktorá zachytáva telesné teplo a rozvádza ho pre trvalé teplo, bez ohľadu na to, čo robíš. Existuje až v 4 stupňoch prevedenia. 1.0 pre intenzívnu aktiwitu, 2.0 pre studené podmienky, 3.0 pre prerušované aktiwity v chladnom počasí a 4.0 pre extrémne chladné počasie.

Materiály použité, aby ste ostali v suchu

GORE-TEX

Materiál, ktorý pozná asi každý. Vyrobené z najtvrdších tkanín pre dokonalý výkon.

UA STORM

Viacúrovňový systém ochrany pred vodou a vetrom. Udrží ťa v suchom stave aj v mokrom počasí. Storm 1 – vodeodolný, Storm 2 – vysoko vodeodolný a vetru odolný materiál a verzia 3 – nepremokavý a vetruodolný pre každé počasie.

Technológie pre komfort

ALLSEASONGEAR

Pre pocit sucha a ľahkosti. Keď svieti slnko, obyčajné látky sa rýchlo zohrejú, táto sa prispôsobuje aktuálnej klíme a udržiava teplotu tela “tak akurat”.

CHARGED COTTON

Unikátna zmes bavlny, ktorá schne oveľa rýchlejšie ako klasická. Stále však dodáva pocit klasickej bavlny pre príjemný pocit a komfort.

CHARGED WOOL

Rýchloschnúca vlna, ktorá mení svoje vlastnosti a ponúka prírodnú antibakteriálnu ochranu.

MAGZIP

Jedná sa o magnetický zips, pre rýchle a jednoduchšie použitie.

REFLECTIVE

Vysoko viditeľný materiál vhodný napríklad pre bežcov. Reflexné prvky sú perfektne viditeľné pri ranných tréningoch, alebo po zotmení.

UA RECHARGE

Špeciálna strategická kompresná zmes, ktorá sťahuje svaly. Výsledkom je menej vody, menšie opuchy a rýchlejšie zotavenie pri ako aj po tréningu.

UA THREADBORNE

UA posúva hranice dizajnu a výroby nových tkanín až po úroveň nite. Špeciálne ultraľahké šitie bez švov. Materiál je špeciálne navrhnutý pre prispôsobenie sa pohybu – vysoká úroveň elasticity bez použitia elastomérov (ako je napríklad Elastan). Oblečenie je nesmierne ľahké, rýchlo schne a to všetko s príjemným pocitom.

UNDER ARMOUR SUNBLOCK

Neuveriteľne ľahká ochrana pred slnkom, ktorá je zabudovaná priamo do látky. Zabraňuje tak prenikaniu škodlivých lúčov a spôsobeniu potenciálneho poškodenia kože.

WINDSTOPPER

Extra ľahká konštrukcia, ktorá poskytuje úplnú odolnosť voči vetru s maximálnou priedušnosťou.

Materiály, ktoré vyťažia z tvojho pohybu maximum

ANAFOAM

Anatomicky tvarovaná pena, tavená s ohybnou sieťovinou, ktorá poskytuje ľahkú konštrukciu, prispôsobenie a podporný pocit.

CHARGED CUSHIONING

Jedná sa o dokonalý pokrok v energií. Absorbuje energiu z nôh a premieňa ju na komfort. Je to perfektný pocit.

CLUTCHFIT

Strategický vzor presýpacích hodín, ktorý rozširuje a uzatvára kontúry vášho tela tak, aby ste zostali v pokoji aj pri pohybe.

UA MICRO G

Ľahšie a uhladenejšie ako tradičné peny. Odpruženie UA Micro G poskytuje ultra-citlivý impact pri nízkej podrážke pre lepšiu a prirodzenú stabilitu, pri maximalnom pohodlí.

3D- PRINTING

Funkčná 3D tlačená medzipodrážka, ktorá je absolútnou novinkou a bude budúcnosťou.

UA SPEEDFORM

Revolučne tvarovaný, bez švíkový model poskytuje bez konkurenčné pohodlie aj vďaka skvelému uchyteniu päty.

HOVR

Chemické zloženie peny UA HOVR tvoriacu medzipodošvu sa vyznačuje výraznou mäkkosťou, ktorá pomáha tĺmiť nárazy. Energetická sieť UA Energy web umožňuje výraznú reaktivitu a návrat energie. Materiál si zachováva pocit beztiaže a tĺmenia nárazu, bez obmedzovania a ďalších funkčných vlastností.